Mail Admin Home

سرفیس استودیو؛ اولین کامپیوتر همه کاره مایکروسافت– مایکروسافت به تازگی کامپیوتر های سرفیس استودیو خود را به بازار عرضه کرده است . نگاهی کوتاه خواهیم داشت به محصول جدید این شرکت.

مایکروسافت کامپیوترهای همه کاره (AIO) سرفیس استودیو (Surface Studio) را به بازار فرستاد و تمامی تیترهای اخبار را به خود اختصاص داد. سرفیس، با الهام از طراحی های زیبای آی‌مک اپل و تکنولوژی صفحه لمسی خود مایکروسافت ساخته شده است و طراحی باریک و منعطفی دارد که به صفحه نمایش آن شیبی ملایم داده است.در این کامپیوتر از ابزاری جدید با نام دیجیتال دیال استفاده کرده‌اند که این امکان را به کاربران می‌دهد تا از هرگونه نرم افزار گرافیکی استفاده کنند. مایکروسافت برنامه ای مبنی بر بازبینی سرفیس استدیو ندارد و به جای آن روی سرفیس پرو و لب تاپ سرفیس تمرکز کرده است.

سرفیس استودیو قطعاً یک شاهکار مهندسی است. اندازه صفحه نمایش ۲۸ اینچی آن بسیار باریک بوده به طوری که تنها ۱۲۵ میلیمتر پهنا دارد و از طراحی لبه به لبه در آن استفاده‌شده که با اندکی فشار انگشت، قابل تنظیم است. مادربرد، سی پی یو، رم، و دیگر اجزای سازنده آن در قطعه‌ای جداگانه در پایین دستگاه تعبیه شده است که در نوع خود شاهکار محسوب می‌شود. این قطعه ۲۵۰ میلی‌متر طول، ۲۲۰ میلی‌متر عرض و ۳۲ میلی‌متر ارتفاع دارد که دارای سی پی یو ۴هسته‌ای Cor i5 و Cor i7 و رم هیبریدی اچ دی دی و اس دی دی می‌باشد. این امکانات باعث شده است که دستگاه در موقع استفاده زیاد، داغ نکند.

صفحه‌نمایش سرفیس بسیار روشن، شفاف و جذاب است که از تکنولوژی مدل رنگی آر جی بی به همراه DCI-P3 حمایت می‌کند. این تکنولوژی در صنعت فیلم‌سازی استفاده می‌شود. بنابراین، افرادی که به دنبال کارهای گرافیکی، عکاسی و تدوین فیلم هستند سرفیس برای آن‌ها گزینه خوبی است. وضوح تصویر آن ۱۹۲ dpi است که تقریباً عجیب به نظر می‌رسد. بنابر گفته‌های مایکروسافت، وضوح تصویر سرفیس، نسبت تصویری ۳٫۲ دارد که مانند صفحه ترسیمی‌های قدیمی در کارهای گرافیکی است.

 

کار با سرفیس استودیو مطمئناً بسیار راحت است؛ تنها به این نکته توجه داشته باشید که حساسیت صفحه‌نمایش لمسی آن بسیار بالاست که نیازمند توجه و تنظیمی دقیق در مواردی خاص می‌باشد. دیجیتال دیال هم ابزار بسیار هوشمندانه‌ای است که به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت کارهای گرافیکی خود را انجام دهید. قیمت دیال باوجود اینکه یک آپشن اضافی است، اما ۸۹٫۹۹ پوند یا ۹۹٫۹۹ دلار است که این قیمت به نظر ناامیدکننده می‌آید چراکه ممکن است منجر به افزایش قیمت محصولات شرکت اپل شود. قیمت مدل Cor i5 از ۲٫۹۹۹ پوند شروع می‌شود و بسته به امکانات آن تا ۳٫۵۴۹ پوند هم می‌رسد. قیمت Cor i7 آن با توجه به امکاناتش ۴٫۲۴۹ پوند می‌باشد.

سرفیس استودیو کامپبوتری جدید است که مایکروسافت اخیراً آن را به بازار فرستاده است تا از کسب‌وکار قدیمی خود دوری کند و قدم در مسیری جدیدتر بگذارد. این در حالی است که سرفیس استودیو حتی نسبت به استانداردهای شرکت اپل هم قیمت بسیار بالایی دارد.